Wiek a tworzenie gry mmo
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Wiek a tworzenie gry mmo

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 1/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Wiek a tworzenie gry mmo

A więc ostatnio patrzyłem na różne gry typu mmo i ich twórców,
    nie zdziwiło mnie że większość tych osób nie skoÅ„czyła 18, nawet mnie to cieszy, ale ostatnio ktoś napisał do mnie na gg czy pomogę w postawieniu xnovy, jako iż nie znam się na tym silniku, odesłałem tu na forum, po czym sprawdziłem, że ta osoba ma...
    10 Lat!, czy to dla was przypadkiem nie za mało aby mieć doświadczenie w programowaniu, grafice, serwerach itd?

Jaki sens wg. was mają gry "tworzone" przez takich "twórców" poza lansem w piaskownicy, oczywiście bez obrazy dla tych uzdolnionych.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Bangersi
    ???????????????????????????????????????? 35%

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 6/0
    Siła reputacji: 36

Przecież i tak nigdy nic z tego nie wychodzi. Więc można to uznać za żart.

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Grupa GaMMO
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 59/17
    Dane: 1/9
    Siła reputacji: 323

Zeby dobry projekt przygotowac wcale nie trzeba miec niewiadomo ile lat. Mozesz miec i 25 a i tak wiesz tyle co nic o programowaniu. sam mam 23 lata prawie a ciagle sie jeszcze ucze i ciagle odkrywam coraz lepsze mechanizmy na tworzenie tych gierek. Najwazniejsze to byc na bierzaco z technologiami i dobrze poruszac sie w prototypowych technikach. Kazdy potrafi powielic jakis pomysl ale prawdziwy problem zaczyna sie dopiero wtedy gdy musimy wymyslic cos innowacyjnego czego jeszcze nie bylo w zadnej innej grze. Wtedy wychozdi na jaw czym sie rozni osoba uzdolniona od tej kopiujacej. Wartosc kopiujacej pomysly osoby ocenia sie po ilosci napisanego kodu natomiast wartosc osoby tworzacej innowacyjnosc ocenia sie po tym jak bardzo potrafi ona swomi pomyslem odskoczyc od tego co dotychczas zna. Przykladowa "innowacyjnoscia" byly mapki w plemionach. Obecnie innowacyjnoscia beda pomysly ktore zafunduja powiew takiej swierzosci jakiej zaden gracz nie bedzie w stanie zignorowac...

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ujemna reputacja RLZZZZZZ!

Piszem poprawnie po polskiemu!!!1!!11

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 30/0
    Dane: 7/0
    Siła reputacji: 59

Stąd się właśnie biorą setki pseudogier z setkami błędów, 10 użytkownikami i miesięcznym okresem życia. Click here to enlarge

Trzeba chyba rozróżnić stawianie xnovy i "tworzenie gier". Tworzenie gier jest moim zdaniem wtedy gdy siadasz nad pustą kartką i zaczynasz wymyślać scenariusz, opracowywać mechanikę, itp.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    www.MechHero.com
    TAKTYKA - STRATEGIA - LOGISTYKA

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    3
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 2/1
    Siła reputacji: 54

Ja mam 14 lat [rocznik 96], i stworzyłem jeden silnik, który był swoją drogą tutaj udostępniony przed crashem. Wiek to żadna bariera imho.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    PHP ✖ JS ✖ MySql ✖ C++ ✖ C#

6. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 15/3
    Dane: 20/10
    Siła reputacji: 23

Wiek tu nie ma znaczenia, a umiejętności. Stawianie gotowych silników, a "tworzenia gier" to jest bardzo wielka różnica. Zgadzam się z wypowiedzią adamsky'ego.

0 Nie wolno! Nie wolno!

7. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 3/1
    Dane: 1/1
    Siła reputacji: 48

Oj mylicie się panowie. Wiek ma znaczenie. Administratorzy rozwiniętych gier mają przeważnie podkreślam przeważnie po 17-2x lat Wtedy zaczyna się co nieco zarabiać i można kupić serwer itp. Tacy administratorzy 10-12 lat choć nie wiem ile by umieli nie będą potrafili sprawnie zarządzać grą. Zawsze dadzą komuś rangę, ktoś rozda kase jednej osobie potem dalej dalej .... Choć są wyjątki sam znałem jednego admina 14 latka.

0 Nie wolno! Nie wolno!

8. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 15/3
    Dane: 20/10
    Siła reputacji: 23

Temat brzmi "Wiek a tworzenie gry mmo" więc administracja taką grą raczej nie jest "tworzeniem".
    Tak jak powiedziałem przy TWORZENIU nie ważne kim jesteś i ile masz lat, tylko ważne jest co tworzysz i jak to tworzysz.

0 Nie wolno! Nie wolno!

9. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 3/1
    Dane: 1/1
    Siła reputacji: 48

Tak, wiem ale co ci z gry jak jej nie umiescisz nigdzie. Dla mnie jest to stracony czas. Jeśli chcę coś sprzedać to nie wkładam takiego ogromu pracy w projekt. Do tworzenia może wiek nie ma za wiele aczkolwiek żaden 12latek nie dorówna umiejętnością komuś kto siedzi w tworzeniu stron przez kilka lat

0 Nie wolno! Nie wolno!

10. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    3
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 2/1
    Siła reputacji: 54

@up
    Dla mnie ten 'stracony czas' jest satysfakcją, że zrobiłem coś sam, bez niczyjej pomocy...

0 Nie wolno! Nie wolno!
    PHP ✖ JS ✖ MySql ✖ C++ ✖ C#

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Osoby które odwiedziły tą stronę znalazły ją szukając:

tworzenie gry mmorpg

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów