Klient JS, Serwer PHP - Strona 3
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Klient JS, Serwer PHP

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    8
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 1/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 42

Klient JS, Serwer PHP

Witam, mam pytanie. Ostatnio zacząłem naukę JS żeby poznać trochę lepiej. Za czołem się zastanawiać jak powinna wyglądać tak zbudowana gra i mam kilka pytań z tym związanych:
    -zastosować MYSQL, SQL czy bazę tekstową aby przeprowadzać pobieranie danych z niej?
    -czy wystarczy mi ajax do przesyłania danych z serwera do klienta, aby uzyskać w grze 20-25fps
    -serwer powinem napisać w jednym pliku czy rozłożyć go na kilka kilka mniejszych, czyli osobno stworki, postacie czy wszystko w jednym?

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Moja gra: rejestracja, logowanie, bank.

2. Grupa GaMMO
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 59/17
    Dane: 1/9
    Siła reputacji: 323

daniel wlasnie pokazales ze bazy danych sa znacznie szybsze od uzywania standardowych plikow. Nie bierzemy malej probki danych bo mowimy o "wymaganiach". Nie bierzemy tez pod uwage dodawania rekordow bo mowimy o jakim poziomie projektowania dlatego wykreslamy ten margines obciazenia z wynikow.
    Pliki: Szukanie trwało: 0.0108730792999
    mysql:Szukanie trwało: 0.00290703773499

Jak dla mnie roznica jest znaczna.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ujemna reputacja RLZZZZZZ!

Piszem poprawnie po polskiemu!!!1!!11

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 3/1
    Dane: 1/1
    Siła reputacji: 48

Tak, ale sprawdź niżej, ja jak bym robił to nie robił bym mapy 20x 20 tylko 100x100 co juz troche zajmuje.
    Kod:
    Tym razem oba testy zostały umieszczone w jednym pliku. Jak widać, w obu przypadkach zostało wykonane 100.000 operacji. Wyniki (output skryptu) - najpierw baza danych, później pliki:

1.Operacje trwały: 10.1349132061
    2. 
    3.Operacje trwały: 0.940469026566
    Dlatego, ja wole używać do takich rzeczy plików tekstowych. Baza danych nadaje się jedynie do danych które bardzo często się zmieniają i nie zajmują dużo.

0 Nie wolno! Nie wolno!

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    8
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 1/0
    Siła reputacji: 42

z tego co naszkicowałem na razie to na gracza mam 10 zapytań co sekundę. Ale będę próbował zdobyć 2 połączenia z bazą w ciągu sekundy, ale nie wiem jak to będzie dokładnie wyglądało. Więc myślę że tu karer ma rację, bo nie zdaje mi się abym miał obciążenie 100tys zapytań na sek. No ale kto wie Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Moja gra: rejestracja, logowanie, bank.

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    3
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 9/3
    Dane: 1/0
    Siła reputacji: 31

Click here to enlarge Zamieszczone przez karer Click here to enlarge
    Gilbnes wez odpal modul APC na zwyklym hostingu o ktorym mowimy. Nie da sie? No coz... pozostaje MySQL. Jesli nie stac na dedyka to znaczy ze nie stac na serwer pozwalajacy odpalac wlasne moduly PHP.

Chodzi o to ze takie rozwiazania oczywiscie zwieksza wydajnosc ale tylko serwerow ktore juz sa na tyle wydajne zeby stosowac te rozwiazania. Nie sa one dla biednych...
    A VPS to co? Cena niewielka w porównaniu do dedyka, a osiągi można mieć o wiele lepsze niż wirtualny hosting.

0 Nie wolno! Nie wolno!

6. Grupa GaMMO
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 59/17
    Dane: 1/9
    Siła reputacji: 323

Odpowiem po kolei:

@daniel to co przytoczyles to tylko nawiazywanie i zrywanie polaczenia. Rownie dobrze mozesz powiedziec ze windows7 jest wolniejszy od dosa bo dos szybciej sie wlacza i wylacza. Nie jest to zaden test szybkosci a jedynie porownanie czasow przygotowania srodowiska do wykonywania czynnosci w obu przypadkach. Jak widac MySQL jest tutaj ledwo wolniejszy czyli mozna uznac to za ulamek marginesu bledu Click here to enlarge. Nawet jesli MySQL bylby w tym przypadku 10 razy wolniejszy to nie znaczy ze na plikach mniej czasu zajma operacje.

@Belly ty potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania poniewaz MySQL musi byc konkretnie skonfigurowany razem z serwerem zebys wogole mogl wydawac wiecej niz 1 odpytanie na sekunde. Musisz wylaczyc pelno zabezpieczen antyspamowych ktore niepozwalaja wykonywac zbyt czesto odpytania serwera. Niebezpieczne podejscie moim zdaniem ale MOZLIWE.

@Gilbnes VPSy bralem pod uwage i dalej napisalbym to samo. Mamy 2 mozliwosci: znamy sie na administrowaniu lub nie. W przypadku gdy sie znamy na administrowaniu to mamy dostep do hostingu dedykowanego bo nasze doswiadczenie laczy sie z dostepnymi zasobami. Gdy sie nie znamy to do VPSa musimy zatrudnic administratora poniewaz wbrew pozorom administrator MUSI byc. Administrowanie VPSem jest trusdniejsze niz dedykiem. Tak wiec dalej obstawiam ze dla biednych VPS tez nie jest. Chyba ze dla biednych administratorow ale my jestesmy programistami wedlug profilu Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ujemna reputacja RLZZZZZZ!

Piszem poprawnie po polskiemu!!!1!!11

7. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Do takiej prędkości z całą pewnością trzeba napisać aplikację serwerową gadającą po HTTP(i nie mam co do tego wątpliwości, 15 zapytań na sekundę razy 100 graczy = QQ). Może ona być pomocnicza wobec serwera HTTP(np. na porcie 81). SQL tylko jako powolny cache, aplikacja serwerowa jako szybki cache.

0 Nie wolno! Nie wolno!

8. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Odp: Klient JS, Serwer PHP

normalna aplikacja serweroa

0 Nie wolno! Nie wolno!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)