Nowy gracz goni top
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Nowy gracz goni top

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 10/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 31

Nowy gracz goni top

Kiedy nowy gracz zakłada sobie konto w jakiejś grze czasem chce sobie po prostu pograć. Czasem jednak chciał by swój nick ujrzeć w top10. Jeśli gra trwa już od jakiegoś czasu a gracze z topu są w miarę aktywni to raczej ma nikłe szanse. Czy powinno się nowym graczom wbicie do top-u i jak można to robić.

Z jednej strony jest to złe. Nie po to gram dzień w dzień przez 3 miesiące w jakąś grę żeby mi potem jakiś noob w tydzień gry wskoczył w rankingu przede mnie...

Można to obejść tworząc ranking 'główny' a także rankingi dla graczy którzy mają podobny czas gry. Czyli w rankingu ogólnym jestem na 10000 miejscu ale w rankingu graczy który stworzyli sobie konto w tym samym tygodniu co ja jestem na miejscu 2, czyli jestem dobry.

Można tworzyć kilka serwerów gry i odpalać nowe co jakiś czas lub resetować świat co jakiś czas. Dzięki temu gracz nowy może sobie pograć i się nauczyć (bez szans na wygraną) a wraz z nową erą zacząć grać na równi ze wszystkimi z szansą na top.

W grach strategicznych z technologią myślałem o pomyśle upowszechnienia się technologii. Jeśli jakaś technologi jest znana przez 1% populacji serwera, gracze którzy nie mają tej technologii mają bonus 1% do szybkości wynajdywania i obniżenia kosztów wynalezienia. Jeśli 50% populacji serwera ma technologie to inni mają bonus 50% do szybkości wynajdywania i o 50% obniżony koszy wynajdywania. Jesli 90% serwera ma technologię... przez co nowi gracze mają szanse technologicznie dogonić innych jest to w miarę sensowne. Kiedy wszyscy dookoła nauczyli się rozpalać ognisko, to nowe plemię nie musiało tego na nowo odkrywać tylko podejrzeć u sąsiada...

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Grupa GaMMO
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 59/17
    Dane: 1/9
    Siła reputacji: 324

Dodaj punkty rozwojowe. Czyli % przyrost punktow przy przeliczeniu dziennym. Oznacza to ze jesli ktos szybko goni to bedzie wysoko w rankingu bo szybko sie rozwija.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ujemna reputacja RLZZZZZZ!

Piszem poprawnie po polskiemu!!!1!!11

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)