MySQL - Rejestracja + Jak utworzyć nową tabelę w bazie danych ? - Strona 2
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: MySQL - Rejestracja + Jak utworzyć nową tabelę w bazie danych ?

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    4
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 1/0
    Dane: 1/0
    Siła reputacji: 0

MySQL - Rejestracja + Jak utworzyć nową tabelę w bazie danych ?

Umie ktoś założyć nową tabele w bazie danych na pomocą kodu ?
    Chodzi mi o to że jak ktoś się zarejestruje to utwarza tabelę .

Mógłby mi ktoś przerobić ten skrypt żeby po zarejestrowaniu stworzyła się tabela ?

rejestracja.php :
    Kod php:
    <?php
    require_once('inc/system.php');
    if(!empty(
    $_POST['reg'])){

$_POST['login'] = (!empty($_POST['login'])) ? tekst($_POST['login']) : '';

$_POST['haslo'] = (!empty($_POST['haslo'])) ? tekst($_POST['haslo']) : '';

$_POST['haslo2'] = (!empty($_POST['haslo2'])) ? tekst($_POST['haslo2']) : '';

if(empty(
    $_POST['login'])) $blad "podaj login!";
        elseif(
    strlen($_POST['login']) < || strlen($_POST['login']) > 20$blad "pole login może zawierać od 5 do 20 znaków!";
        elseif(empty(
    $_POST['haslo'])) $blad "podaj hasło!";
        elseif(
    strlen($_POST['haslo']) < || strlen($_POST['haslo']) > 20$blad "pole hasła może zawierać od 5 do 20 znaków!";
        elseif(empty(
    $_POST['haslo2'])) $blad "podaj hasło!";
        elseif(
    strlen($_POST['haslo2']) < || strlen($_POST['haslo2']) > 20$blad "pole hasła może zawierać od 5 do 20 znaków!";
        elseif(
    $_POST['haslo'] != $_POST['haslo2']) $blad "podaj poprawne hasło!";

if(empty(
    $blad)){

$_SESSION = array();

$query "INSERT INTO myths_gracze (login, haslo,regeneracja, pum) value ('".$_POST['login']."','".sha1(md5($_POST['haslo']))."',".time().",10)";

$q mysql_query($query);

$nowy mysql_insert_id();
            if(empty(
    $nowy)) $blad "taki login jest zajęty";
            else 
    $blad "założono konto!!";
        }
    }

$gra "
    <div  style='background:url(img/dataBG.png); padding:10px'>
    <form action='' method='post'>
    <h3>Rejestracja</h3>
    <table>
    <tr>
        <td>login:</td>
        <td width='105px'><input type='text' name='login' value=''/></td>
    </tr>
    <tr>
        <td>hasło:</td>
        <td><input type='password' name='haslo' value=''/></td>
    </tr>
    <tr>
        <td>powtórz:</td>
        <td><input type='password' name='haslo2' value=''/></td>
    </tr>
    <tr>
        <td></td>
        <td><input type='submit' name='reg' value='załóż konto'/></td>
    </tr>
    </table>
    </form>
    </div>

"
    ;
    require_once(
    'inc/szablon.php');

?>

Z góry dziękuje

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez Mc Eryko ; 17-03-2013 o 19:58

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 9/0
    Dane: 6/1
    Siła reputacji: 54

Odp: MySQL - Rejestracja + Jak utworzyć nową tabelę w bazie danych ?

Click here to enlarge Zamieszczone przez Mc Eryko Click here to enlarge
    No cóż możecie sądzić że nie warto żebym tracił czasu bo i tak z tego nic nie wyjdzie .

Ja i tak będę próbował coś zrobić nawet jakby mi to nawet nie miało wyjść .
    Wiem już że nie warto tworzyć nowej tabeli dla każdego użytkownika i dziękuje wam za to .

Kod php:
    echo W każdym razie dziękuje za pomoc :) 
    Nie przejmuj się tym, że ktoś ci mówi, żebyś dał sobie spokój. Sam nie wiem co tacy ludzie robią na forum, które ma pomagać początkującym Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 15/3
    Dane: 20/10
    Siła reputacji: 24

Click here to enlarge Zamieszczone przez Mc Eryko Click here to enlarge
    (...)

Kod php:
    echo W każdym razie dziękuje za pomoc :) 
    Cieszę się, że się nie poddajesz.
    Teraz tylko czekam, aż erepu doczepi się do kodu powyżej. Click here to enlarge
    Warto byłoby zamknąć już ten temat.

0 Nie wolno! Nie wolno!

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 3/1
    Dane: 0/0

Pozwolicie że będę odpisywał od końca:
    Writen: uwagę o czepianiu się kodu powyżej Ci nie popuszczę, będę krytykował każdy Twój post na tym forum.
    Warto byłoby zamknąć już ten temat.
    Większość użytkowników tego forum piszę skrypty podobnie. (i uważają się za "średnio-zaawansowanych" xD)
    O obiektowym programowaniu na tym forum można zapomnieć.
    Osoby znające się na rzeczy niestety olewają takie tematy.
    Natomiast moje odpowiedzi są przystosowane do poziomu problemu zawartego w temacie.
    /--------------

Thoran i Mc Eryko
    Macie 100% racje zniechęciłem Cię do tego projektu(zaraz wyjaśnię dlaczego), ale nigdzie nie pisze żebyś przestał programować, zauważ że nawet zachęcam tylko do CMS. Panowie zauważcie to.

/--------------
    Uczymy się na błędach <- to oczywiste, dlatego wszystkie które zauważyłem Ci wypunktowałem AD.

[Twój przypadek]Uczymy się tworząc wielkie projekty(niedoskonałe, zawierające błędy) ale tylko pod warunkiem że je skończymy na 100% (bardzo ważne).Co prawda byle haxiorr, wiatr i projektu nie ma .W takich projektach na dalszym etapie pojawiają nam się błędy o których nawet nie myśleliśmy:
    • W twoim przypadku mogłoby to być ACL.
    • Postanawiasz zbudować najwyższy wieżowiec przebić Burdż Chalifa. Zaczniesz budowę to wszystko ok. Potem robi się coraz trudniej, jak odpuścisz to niczego się nie nauczysz. Idziesz dalej, budujesz z desek i tam na jakieś wysokości uczysz się tego że wiatr ma cholerny duży wpływ na twój budynek, że pokonanie odcinka parter->szczyt przez windę za długo trwa. Wieje mocniejszy wiatr wszystko szlag trafia. Ale czegoś się nauczyłeś !! bo skończyłeś projekt(z desek).

Uczymy się tworzą małe projekty ale idealne. Budujemy je powoli, mocne fundamenty. Tutaj nie musimy ich kończyć.
    • Tworząc system CMS napisałbyś sobie porządną klasę obsługująca MySQLi(PDO), poznałbyś podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nagle znudziło Ci się, po cholerę ci CMS jest WordPress. Chcesz napisać gre, okey zaczynasz wszystko od początku ? nie nie bo masz już dobrze napisaną klasę MySQLi(PDO) więc możesz ją wykorzystać w przyszłych projektach.
    • Budujesz dom dla swojej rodziny. Kupujesz pewną działkę(nie zalewową podczas powodzi, koło torów) wydajesz na nią wszystkie pieniądze. Wracasz do roboty, zarabiasz kasę na fundamenty .Stawiasz mury mocne z cegły, ale zabrakło Ci kasy na dach. Nic. Zabezpieczasz folią, i wracasz zapierdalać do roboty. Odłożyłeś na dach. Kładziesz dach.

Reasumując w twoim przypadku:
    Twój projekt jest spoko pod warunkiem, że go skończysz bo wtedy się czegoś nauczysz (a mam 100% pewność, że tak nie będzie[poniżej] ).A tak napiszesz ileś tam linii kodu, z 5 błędami w każdej linijce. Podstaw się nie nauczysz, kodu potem nie wykorzystasz. Dojdziesz do momentu kiedy Cię to przerośnie, odłożysz. I cały czas który na to poświęciłeś zmarnowany, wyrzucony w błoto.
    Buduj dom dla rodziny Click here to enlarge

Ale skoro chcesz:
    No cóż możecie sądzić że nie warto żebym tracił czasu bo i tak z tego nic nie wyjdzie .
    Ja i tak będę próbował coś zrobić nawet jakby mi to nawet nie miało wyjść .
    Jeżeli chcesz marnować swój czas to proszę bardzo. Co ja Ci na to poradzę że jesteś głupi ? Gdybym był Twoim nauczycielem(albo miał numer) porozmawiałbym z Twoimi rodzicami. Jestem pewnie po drugiej stronie Polski i nawet w ryj Ci dać nie mogę (a dałbym za marnowanie czasu).

/--------------------------------------------

Kwestia kolejna: dlaczego tego nie skończysz ?
    Jak pisałem wcześniej:
    AD ∞
    Nie wiesz co chcesz napisać. Nie zdajesz sobie sprawy z tego co chcesz napisać. Ty już nie piszesz gry !!! piszesz coś więcej.
    • Pomijając fakt, że nie znasz języka PHP, świadczą o tym błędy( typowy brak znajomości języka): AD1 AD2, AD3, AD6 (ale to dałoby się naprostować gdybyś posiadał pasje).
    • Nie masz głowy na karku (nie myślisz [ jak kompuer/ parser{ żeby nie napisać jesteś głupi Click here to enlarge musiałem zagnieździć trzy nawiasy}]), świadczą o tym błędy logiczne: AD4,AD5.
      Przeanalizujcie sobie:
      Kod php:
      $_POST['haslo'] = (!empty($_POST['haslo'])) ? tekst($_POST['haslo']) : ''
      elseif(empty(
      $_POST['haslo'])) $blad "podaj hasło!"
      Jak to naprawić ? Buduj dom dla rodziny.
    • Ostatnie najważniejsze z najważniejszych. Czy chodzi o pisanie gry, pracę, sukces : pasja. Dlaczego twierdzę, że jej nie masz:

Kod php:
    Mógłby mi ktoś przerobić ten skrypt żeby po zarejestrowaniu stworzyła się tabela 
    Prosisz żeby ktoś przerobił Ci skrypt, nawet jakbyś go nie rozumiał to pewnie i tak stosował.
    pierwszy link w google pod hasłem "tworzenie tabeli mysql php"
    Jakbyś był dociekliwy(co ma dociekliwość do pasji ?) to sam znalazłbyś rozwiązanie, i nie byłoby całego tematu.

Ciekawi mnie czy wiesz o co mi chodzi w AD4. Zadałeś jakieś pytanie w tym temacie ? Widzisz, że przylazł jakiś koleś który wszystkich nazywa debilami, ciul z tym, ale ma wiedzę(Click here to enlarge) zadam jakieś trudne pytanie, dopytam się, znajdę mentora.
    NIE ZROBIŁEŚ NIC
    Nie no jest :
    echo W każdym razie dziękuje za pomoc Click here to enlarge
    /----------
    Thoran
    Nie przejmuj się tym, że ktoś ci mówi, żebyś dał sobie spokój. Sam nie wiem co tacy ludzie robią na forum, które ma pomagać początkującym
    Chcą pomagać tym początkującym, a przez Ciebie muszą pisać takie długie teksty .Odpisz na PM

Ciągle masz do mnie jakieś pretensje. Nie pozwolę sobie wchodzić na głowę. Nie traktuj tego jak atak.
    Moim zdaniem przez te moje 3 posty nauczyłem więcej tych nowych niż Ty od listopada 2012.Bo każdy czyta te moje AD i od razu poprawia w swoim kodzie. Może przynajmniej oduczą się tego MySQL’a

Bedzie ich więcej jak jeszcze znajdzie się jakiś modelator i podepnie tematy w których się wypowiadałem, bo przepadną. Tematy są bardzo merytoryczne więc sądzę że są tego warte. Oczywiście abstrakcja bo modelatorów nie ma.

DAJ SOBIE SPOKÓJ Z TYM PROJEKTEM. Buduj dom rodzinny
    Writen nie mogłem sie powstrzymać:
    echo W każdym razie dziękuje za pomoc Click here to enlarge
    średnik i '...' bo wywali błąd: Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting ';' in on line 8

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez unix89 ; 19-03-2013 o 10:10

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/2
    Dane: 12/18

..

..

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez BartozZz ; 28-03-2018 o 16:42 Powód: ..

6. Grupa GaMMO
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 59/17
    Dane: 1/9
    Siła reputacji: 324

erepu wyjasnij mi cos: jak czlowiek tak oczytany jak ty (widac po stylu pisania) moze pisac takie rzeczy? Po co ty to piszesz? Jaki masz cel w tym? O podciaganiu rozmowcy do swojego poziomu nie wspomne, bo mozna co najwyzej sciagnac kogos w dol. W druga strone to nie zadziala. Mi przykladowo nie chce sie czytac takiego owijania w bawelne z twojej strony. Przebrnac przez cala ta twoja otoczke nie nawiazujaca do problemu, ale do "jakichs" wywodow (nie wiem jakich bo nie bylem w stanie tego przeczytac. Jak chce czytac powiesci to siadlbym do Tolkiena) jest strasznie ciezko. Ty po prostu nudzisz druga osobe gadanina, ktora i tak NIC nie wnosi. Zostan politykiem albo cos w ten desen. Swietnie sie sprawdzisz w tym bagnie gdzie kazdy chce duzo powiedziec, ale nikt nie chce sluchac i odpowiadac zwiezle na pytania.

Tutaj tak jak ty zniechecasz autora tematu do porywania sie na to na co chce, tak ja zniechecam ciebie: przestan zanudzac paplanina. Zacznij od czegos prostszego, jak odpowiedzi zwiezle i nawiazujace tylko do danego problemu. Reszte sobie daruj, bo ci nie wychodzi.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ujemna reputacja RLZZZZZZ!

Piszem poprawnie po polskiemu!!!1!!11

7. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 3/1
    Dane: 0/0

Piszę bo dziwię się że nie zwracacie uwagi na te chore skrypty.
    http://www.wykop.pl/link/282027/dlac...a-programowac/
    http://forum.php.pl/index.php?showtopic=139304

Na początku napisałem że schodzimy z tematu w inny ciekawy, który warto kontynuować: Czego początkujący nie może robić

Tłumaczę się dlaczego uważam, że powinien zostawić ten projekt (3 wypunktowania) w których zakładam że na 100% nie skończy projektu. Potem tłumaczę się dlaczego pozwoliłem to sobie założyć.

Przesadziłem z tą budową domu. Masz racje. I może tylko ten fragment jest paplaniną.

Słucham(czytam) dlatego odpisałem na post: Writen’a na temat skryptów, nie chciałem go pomijać.

Przepraszam za błędy stylistycze.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez erepu ; 19-03-2013 o 00:43

8. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 9/0
    Dane: 6/1
    Siła reputacji: 54

erepu wyjaśnię ci coś bo widocznie tego nie chwytasz.
    Forum jest bytem podzielonym na działy i tematy, każdy temat jest zaś o tym o czym określił jego założyciel. Jeżeli w każdym temacie będziesz sobie pisał o wszystkim to wtedy taki temat przestanie być przydatny i dla jego twórcy i dla ludzi, którzy go znajdą w google. Jeśli zaś w każdym poście będziesz jechał po użytkownikach forum i zniechęcał ludzi do zakładania tematów to na forum zostaniesz najwyżej ty i twoja mądrość.
    Nie twierdzę, że to co piszesz nie jest przydatne, ale jak rzeczywiście chcesz komuś pomóc to napisz poradnik "Dla początkującego użytkownika" (jakby mało było takich w google), Unix go przyklei gdzieś i będzie można do niego zalinkować jeśli zajdzie potrzeba. Każdy nowy, kto przychodzi na to forum (ja miałem tak samo) stara się zniechęcić innych do pisania bo "oni nic nie umieją", ale kufa po to jest to forum żeby im pomóc się nauczyć. Jak to zrozumiesz to wtedy wszyscy będą bardziej szczęśliwi ^^

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez Thoran ; 19-03-2013 o 09:18

9. Grupa GaMMO
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 59/17
    Dane: 1/9
    Siła reputacji: 324

Tłumaczę się dlaczego uważam, że powinien zostawić ten projekt (3 wypunktowania) w których zakładam że na 100% nie skończy projektu. Potem tłumaczę się dlaczego pozwoliłem to sobie założyć.
    Tutaj juz wysiadlem bo to taka paplanina byla, ze nie dalem rady. Krotko: CO MNIE OBCHODZA twoje przemyslenia filozoficzne? To ze ty uwazasz ze autor ma cos zostawic nie ma najmniejszego znaczenia dla nikogo poza toba. Dlatego tlumaczenie dlaczego pozwoliles sobie zakladac takie smieszne tezy, jest nie na miejscu, bo robi z nas idiotow z twojego punktu widzenia, ktory jest mimo wszystko oderwany od realiow. Dlatego radze zostawic swoje opinie na temat innych osob w oddzielnym miejscu posta na koncu ze znacznikiem [piekielny offtop].

Jaka budowa domu? Nie doszedlem az tak daleko ^^. Dalej tylko przewinalem i jak tylko zobaczylem fragment filozoficznego wywodu, to pomijalem akapit. Pominalem w ten sposob reszte wypowiedzi.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ujemna reputacja RLZZZZZZ!

Piszem poprawnie po polskiemu!!!1!!11

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Osoby które odwiedziły tą stronę znalazły ją szukając:

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów