Poradnik tworzenie gier VIA WWW :: Ankieta
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO

Zobacz wyniki ankiety: Interesuje Cię poradnik o tworzeniu gier VIA WWW?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

15 83.33%
  • NIE

3 16.67%
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Poradnik tworzenie gier VIA WWW :: Ankieta

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 23/0
    Dane: 2/0
    Siła reputacji: 20

Poradnik tworzenie gier VIA WWW :: Ankieta

Witam wszystkich, jestem doświadczonym programistą i naszła mnie myśl żeby przygotować jakiś większy PORADNIK JAK STWORZYĆ GRĘ WWW podzielony na części ukazujące się co jakiś czas i stąd moje pytanie czy było by jakieś zainteresowanie tym tematem.

Pokazałbym od podstaw jak stworzyć grę przeglądarkową. Trzeba tylko ustalić jaki typ gry by was interesował oraz w jakich technologiach (PHP, MySQL, HTML5, JavaScript i pochodne).

Moje propozycje to:
    - gra tekstowa (PHP + MySQL) w stylu OGame czy innych tego typu gier, gra tego typu wydaje mi się odpowiednia na poradnik bo pisanie jej nie jest skomplikowane,
    - gra w technologii HTML5 (JavaScript + WebSocket) czyli prosta gra platformowa, czy fabularna w trybie dla wielu graczy, w tego typie gry zaczyna się trochę komplikacji i dużo opisywania.

Prosiłbym w komentarzach o wasze propozycje co do poradnika i jeśli będzie duże zainteresowanie to mogę zacząć pisanie.

Stworzyłem już prostą grę tekstową (PHP + MySQL), bardziej skomplikowaną grę tekstową MMO z graficznym interfejsem (PHP + MySQL + JavaScript Ajax + Jquery) oraz prostą grę RPG (HTML5 + JavaScript + WebSocket);

Co do poradników to kiedyś pisałem poradniki jak stworzyć własny system CMS.

To by było na tyle, czekam na wasze propozycje w komentarzach.

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 19/0
    Dane: 81/16
    Siła reputacji: 91

Odp: Poradnik tworzenie gier VIA WWW :: Ankieta

Zawsze jest miło zobaczyć jakiś profesjonalny kod, czegoś można się nauczyć nawet jeżeli już ma się jakąś wiedzę. Ty również możesz z tego coś wynieść.

Osobiście jestem ciekaw jak poradziłbyś sobie z pewnymi problemami w grze typu Ogame, więc śmiało, pisz, jeżeli masz ochotę.
    Przecież mógłbyś nawet na tym zarobić, gdybyś chciał - nie mówię tu o silniku tylko o samym poradniku.

Tak więc nawet nie ma sensu pytać - zawsze ktoś się znajdzie, kto z tego skorzysta.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Nie można żyć samym życiem.

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 30/0
    Dane: 7/0
    Siła reputacji: 59

Można prosić o linki do gier które zrobiłeś?

0 Nie wolno! Nie wolno!
    www.MechHero.com
    TAKTYKA - STRATEGIA - LOGISTYKA

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

..

i/lub poradnika CMS?

0 Nie wolno! Nie wolno!

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Co do poradników CMS to nie pamiętam namiarów na strony dla których je zrobiłem o ile w ogóle jeszcze istnieją.
    A gry:
    HTML5 + JavaScript - niestety gra została tworzona na cel zaliczenia pracy dyplomowej i nie został do końca zrobiona ale można pochodzić sobie hipkiem, zacząć dialog z ludzikami, gra miała być grą MMORPG ale że było to robione dla potrzeb pracy tak więc pomysł był bardzo niewygodny w kwestii założeń że po skończeniu pracy nie dłubałem w tym,
    co do gier w PHP + MySQL to moja pierwsza i bardzo stara gra to była gra pod tytułem GWM ale z tego co widzę usunęli mi konto na hostingu więc nie pochwalę się, było to coś podobnie działającego jak TheCrims,
    oraz gra która jest rozwijana do dzisiaj od dłuższego czasu i przeszła szereg modyfikacji włącznie ze zmianą technologii pierwotnie była to gra w PHP + MySQL, potem doszła zabawa z Jquery, po czym po stwierdzeniu ze nadal okno gry odświeża się za długo zmieniliśmy podejście i przepisywaliśmy to na JavaScript + Ajax, obecnie jestem trochę na uboczu tego projektu i moja rola ogranicza się do podpowiedzi w rozwiązywaniu problemów programistyczno-logicznych, podsuwania lepszych rozwiązań no i planujemy przenieść tą grę na HTML5 oraz WebSocket na NodeJS.

0 Nie wolno! Nie wolno!

6. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Co do poradników jak zbudować własny system CMS to nie pamiętam namiarów bo to było wieki temu nawet nie wiem czy te strony w ogóle jeszcze istnieją Click here to enlarge

a co do gier to:

ostatni mój projekt który powstał na cele pracy dyplomowej, KLIK, gra bardzo prosta, zbudowana w technologii HTML5 + JavaScript w architekturze MVC, gra nie jest skończona do końca ale pokazuje jakie możliwości daje nowa technologia.

pierwsza moja gra nosiła tytuł GWM i działała na podobnej zasadzie co popularne swego czasu TheCrims ale niestety hosting usunął mi konto ze względu braku zainteresowania stroną.

no i projekt nadal rozwijany od około 2 lat "ETIAM", przy tej grze podszlifowałem swoje umiejętności z zakresu programowania gier, pierwotnie gra była pisana tylko w PHP + MySQL, następnie stwierdziliśmy że grafika rysowana przy pomocy biblioteki GD jest długo generowana co spowodowało że zastosowaliśmy Jquery, ale z kolei gdy gra zaczynała wyglądać stwierdziliśmy że powinna być odświeżana na żywo aby sprawić wrażenie ciągłego połączenia jak w aplikacji klient-serwer, ale PHP nie daje takiej możliwości tak więc przerzuciliśmy się na JavaScript i asynchroniczne odświeżanie (AJAX) obrazu co wygląda nawet całkiem całkiem, ALE wykorzystanie AJAX'a działa ładnie dla 1, 2 czy 3 graczy jednocześnie grających ale przy większej ilości graczy zaczyna się ciąć, no i stwierdziliśmy że trzeba użyć do tego WebSocket oraz pozbyć się jakiegokolwiek kodu PHP oraz zapytań MySQL i w niedalekiej przyszłości zamierzamy przerobić tą grę aby działała w HTML5.

0 Nie wolno! Nie wolno!

7. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Witam wszystkich.
    A więc tak co do twojej wypowiedzi myślę, że to bardzo dobry pomysł na zrobienie takiego poradnika.
    Często widzę na necie poradniki "Jak zrobić grę via www", ale żaden mnie jeszcze w pełni nie zadowolił.
    Myślę, że z twojego poradnika na prawdę wiele osób może skorzystać, a także ja Click here to enlarge.
    Tak jak Drikam napisał, nawet przez taki poradnik możesz zarabiać, a jak wiadomo zawsze jakieś dodatkowe dochody się przydadzą Click here to enlarge
    Co do języka to myślę, że PHP + MySQL test najlepszą propozycją, ponieważ podobno daje najwięcej możliwości Click here to enlarge.

Mam taką propozycje, żebyś pokazał swoją grę jaką zrobiłeś, ponieważ wielu osobom może się rozjaśnić jakie są możliwości tego języka i może ich to zachęcić do czytania Twojego poradnika Click here to enlarge

Myślę, że zachęciłem Cię do napisania tego poradnika. Wiem, że dopiero co się zarejestrowałem na tym forum, ale zrobiłem to dzięki Tobie, ponieważ zainteresowała mnie twoja propozycja napisania takiego poradnika Click here to enlarge
    I czekam już na pierwszą część Click here to enlarge I oczywiście powodzenia w pisaniu Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

8. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Czy daje najwięcej możliwości to zdecydowanie nie, ale najłatwiej jest rozpocząć, ponieważ jest najpopularniejszy do robienia rzeczy tego typu.

A mowa oczywiście o PHP.

Z drugiej strony takie dzieci co tutaa wchodzą to od razu chcą jakieś własne Margonemy czy coś - bez posiadania podstaw nie ma co się zabierać za np. sockety a zwykłym ajaxem dobrego rpga z mapą się nie zrobi. Tekstówka to najlepsze rozwiązanie. ; )

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez Drikam ; 14-07-2013 o 23:51

9. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Aha,
    Dobrze, że mnie poprawiasz bo nie chce nikogo wprowadzać w błąd, bo jak na razie sam mało wiem, i liczę na ten kurs.
    No, ale napisałeś, że łatwo jest rozpocząć to z tego można wywnioskować, żeby TKu zaczął pisać w PHP Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

10. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Możliwości jakie posiada PHP można zobaczyć choćby na OGame czy TheCrims czy innej tego typu grze.
    Tak więc zacznę od gry w PHP, zastanawiam się czy strukturalnie czy obiektowo, oraz czy by nie załączyć własnego kursu PHP na te potrzeby, bo raczej byłbym za programowaniem obiektowym a skoro są tutaj laicy to przydały się jakiś wstęp z podstawami na jakichś konkretnych przykładach. Jeśli znajdę czas jutro to postaram się umieścić pierwszą część kursu/poradnika.

PS.
    Co do linków do gry trzeba poczekać na zatwierdzenie postów przez administratora jak to powiedziała mi informacja jaka się wyświetliła po dodaniu posta.

0 Nie wolno! Nie wolno!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Osoby które odwiedziły tą stronę znalazły ją szukając:

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów