Nymad - bardzo wczesna wersja
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nymad - bardzo wczesna wersja

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 2/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Nymad - bardzo wczesna wersja

Projekt Nymad

wersja: 0.1.9
    data: 17.10.2014

link: klik

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym podzielić się bardzo, bardzo wczesną wersją mojej gry. Udostępniłem jak na razie jedynie wizje walki. W skrócie chciałbym żeby wyglądała ona jak w grach z serii Heroes of Might & Magic lub bardzo uproszczona wersja walk z systemów RPG. Cała czas mowa jedynie o aspekcie walki w grze bo sama gra będzie z gatunku MMO/CRPG. Tak więc do dyspozycji mamy pole walki na którym znajdują się dwie drużyny (aktualnie jedno osobowe). Walka jest podzielona na rundy. W rundzie każdy z graczy wykonują jedną turę na którą składają się akcje. Ilość wykonanych akcji jest zależna od ilości AP (action points). Punkty akcji możemy przeznaczyć na ruch lub atak. Oczywiście naszym celem jest pokonanie wszystkich przeciwników na arenie.

Napisałem ten temat ponieważ chciałbym uzyskać od Was informacje:
    1) Co sądzicie o tego typu rozwiązaniu.
    2) Wszelkie uwagi co do działania (błędy).
    3) Pomysły na usprawnienie, rozwój.

Pozdrawiam

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 10/0
    Siła reputacji: 29

Odp: Nymad - bardzo wczesna wersja

Mi się podoba. Bardzo fajne proste rozwiązanie.

Uwagi:
    Jeśli chodzi o wygląd to dostępne opcje wyświetlał bym w innym miejscu, najlepiej w menu lub okienku pojawiającym się w miejscu kliknięcia na jakimś polu. Klikasz i masz podane: ruch, klikasz na szkieleta, masz podane: atak, lub klikasz gdzieś i masz podane: brak dostępnych akcji (że za daleko na ruch).

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 19/0
    Dane: 81/16
    Siła reputacji: 89

Kwadratami myślę, że będzie najprościej zrobić i tego się warto trzymać [wiem, że nie był poruszany temat o innym typie pól, ale hexy to naprawdę fajna sprawa, ale też drobne utrudnienie].

Nie jestem przekonany co to podziału akcji.. Od razu nasuwa mi się myśl, że siedziałbym łucznikami z tyłu i nie marnował czasu na ruch narażając swoje jednostki. Oczywiście wszystko zależy od wielu rzeczy, ale to takie moje spostrzeżenie odnośnie gier, że często walka dystansowa jest bardzo silną strategią. W heroesach zwykle siedziałem z tyłu i walczyłem w ten sposób.

Warto też się wysilić i dać możliwość nadawania obiektom większego rozmiaru niż jedna kratka. Zawsze to jakiś dodatkowy element strategii, gdzie np. 8 przeciwników może otoczyć smoka a nie 4. No i na takiej mapie można wiele fajnych rzeczy zrobić, pierwsze co przychodzi na myśl to przeszkody oraz typy jednostek latający/naziemny. Jednostki, które potrafią przeskakiwać nad przepaściami lub wspinać się na góry/rampy. Ukształtowanie terenu można fajnie wykorzystać na tak prostej mapie.

Proste, przyjemne, grywalne, wykonalne. Powodzenia.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Nie można żyć samym życiem.

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Click here to enlarge Zamieszczone przez hobibit Click here to enlarge
    Mi się podoba. Bardzo fajne proste rozwiązanie.

Uwagi:
    Jeśli chodzi o wygląd to dostępne opcje wyświetlał bym w innym miejscu, najlepiej w menu lub okienku pojawiającym się w miejscu kliknięcia na jakimś polu. Klikasz i masz podane: ruch, klikasz na szkieleta, masz podane: atak, lub klikasz gdzieś i masz podane: brak dostępnych akcji (że za daleko na ruch).
    Jednak pojawią się akcje które nie będą wymagały podania konkretnej pozycji np:
    - użycie przedmiotu mikstury leczenie (zawsze będzie dotyczyła aktualnie wykonującej akcję postaci)
    - użycie umiejętności 'lodowa tarcza' (efekt będzie dotyczył aktywnej postaci)
    - zakończ turę

Dlatego myślę, że box z dostępnymi opcjami pozostanie. Możliwość wywołania akcji po kliknięciu na podane pole wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem i dodaję go do listy rzeczy do zrobienia.
    Dzięki za cenną uwagę i propozycję.

0 Nie wolno! Nie wolno!

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Click here to enlarge Zamieszczone przez Drikam Click here to enlarge
    Nie jestem przekonany co to podziału akcji.. Od razu nasuwa mi się myśl, że siedziałbym łucznikami z tyłu i nie marnował czasu na ruch narażając swoje jednostki. Oczywiście wszystko zależy od wielu rzeczy, ale to takie moje spostrzeżenie odnośnie gier, że często walka dystansowa jest bardzo silną strategią. W heroesach zwykle siedziałem z tyłu i walczyłem w ten sposób.
    1) Jak już mocno wspomniałem na samym początku będzie to gra typu MMO/CRPG i kontrolowana przez gracza będzie jedna postać + przywołane stwory (nekromanta ?)
    2) Wkraczamy już w temat balansu klas/stylu walki postaci. Ciężko mi mówić o szczegółach bo sam do końca nie jestem pewien jak będzie wyglądała mechanika gry. Nie wydaje mi się jednak żebym pozwolił aby 'postać dystansowa' nie poniosła żadnych konsekwencji stosująca ten styl gry. Dodam też, że pojawią się przeciwnicy dystansowi więc bardzo ciężko będzie wyjść z walki bez żadnego zadrapania.

Click here to enlarge Zamieszczone przez Drikam Click here to enlarge
    Warto też się wysilić i dać możliwość nadawania obiektom większego rozmiaru niż jedna kratka. Zawsze to jakiś dodatkowy element strategii, gdzie np. 8 przeciwników może otoczyć smoka a nie 4. No i na takiej mapie można wiele fajnych rzeczy zrobić, pierwsze co przychodzi na myśl to przeszkody oraz typy jednostek latający/naziemny. Jednostki, które potrafią przeskakiwać nad przepaściami lub wspinać się na góry/rampy. Ukształtowanie terenu można fajnie wykorzystać na tak prostej mapie.
    Oczywiście tego typu pomysły również zrodziły się w mojej głowie jednak na chwilę obecną nie planuję ich implementacji. Plan jest taki, że piszę funkcjonalność walki która już pozwala na stosowanie pewnego typu strategii walki. Jeśli będę zadowolony z efektu to skupię się na innych aspektach gry jak:
    - rejestracja/logowanie do gry (to ma być MMO)
    - poruszanie po mapie
    - system przedmiotów
    - system zadań

Dzięki, pozdrawiam.

0 Nie wolno! Nie wolno!

6. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Projekt Nymad

wersja: 0.2.2
    data: 12.11.2013

wersja archiwalna: 0.1.9

Po miesiącu nieustannej walki z kodem chciałbym zaprezentować kolejną wersję Projektu Nymad. Sporo zmian zarówno wizualnych jak i technicznych. Opóźnienie spowodowane jest nową wersją Path of Exile, pracą oraz lenistwem.

Technicznie
    Zacznę od tego, że musiałem delikatnie zmienić strukturę plików z myślą o dodaniu kolejnej grafiki i zewnętrznych bibliotek. Do aplikacji dołączyłem front-endowy framework Bootstrap który powinien przyśpieszyć rozwój aplikacji, ujednolicić kod i poprawić walory estetyczne. Oczywiście nie wszystko w pełni zostało zmienione, jednak z każdą kolejną wersją aplikacja powinna wyglądać lepiej. Kolejną ciekawą rzeczą jest użycie systemu kontroli wersji GIT, dzięki czemu nawet w pracy lub poza domem będę mógł podłubać w kodzie nie przejmując się wersją plików. Repozytorium GIT aplikacji jest hostowane przez bitbucket.org.

Wizualnie / Gra
    Jak już wspomniałem za sprawą Bootstrapa gra powinna wyglądać przyjemniej. W oczy powinny rzucić się też ikonki postaci na arenie. Pierwszą rzeczą którą powinniście zauważyć to zielone pola które informują o odległości na jaką możemy się przemieścić. Druga to podświetlanie postaci po najechaniu na nią myszką.

Kolejna wersja
    W kolejnej wersji mam zamiar dodać:
    • animacje przemieszczania się postaci po arenie (nie spodziewajcie się animacji postaci Click here to enlarge) oraz
    • menu kontekstowe z dostępnymi akcjami po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pole
    • możliwość przejścia + ataku po jednym kliknięciu

Jak zwykle zachęcam do testowania i dyskusji na temat gry. Czekam na wszelkie pomysły, sugestie i bluzgi.

Pozdrawiam

0 Nie wolno! Nie wolno!

7. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Projekt Nymad

wersja: 0.2.3
    data: 09.12.2013

wersje archiwalne:
    0.2.2
    0.1.9

Po kolejnym miesiącu ciężkich walk z kodem mam przyjemność zaprezentować kolejną wersje komponentu walki w grze 'Projekt Nymad'. Powoli staje się to normą, że nie wykonuje planu założonego w poprzednim poście.

Pierwszym problemem z jakim musiałem się zmierzyć to wyszukiwanie ścieżki. W poprzedniej wersji postać skakała sobie dowolnie po mapie nie zważając na innych uczestników walki. Nie pozostało nic innego jak znalezienie odpowiedniego algorytmu. Szukając algorytm głównym wyznacznikiem było znalezienie jak najkrótszej ścieżki. Dodatkowo na uwadze miałem to, że będę potrzebował kawałka kodu który zwróci mi możliwą listę pól na które gracz może wejść. Po dosyć dokładnym przestudiowaniu tematu padło na algorytm Przeszukiwanie w szerz. Nie jest on jakoś super wydajny jednak znajduję najkrótszą ścieżkę na czym nam głównie zależało. Wykorzystałem również fakt, że algorytm przechodzi przez wszystkie możliwe pozycje dzięki czemu po małe modyfikacji byłem również wstanie dobrać się do możliwych pozycji ruchu.

Drugim dosyć istotnym problemem który mnie nieco spowolnij to animacja ruchu. Z pozoru prosto wyglądająca rzecz okazała się ciężką przeprawą. Jak nie trudno zauważyć wizualizacja walki odbywa się za pomocą javascriptu (żadnego svg lub canvasa) oraz jquery. Do poruszania obiektami użyłem funkcji .animate(). W przeciwieństwie do większości standardowych funkcji działa ona asynchronicznie. Oznacza to że nie zważając na rezultat jej działania kod wykonujący się po niej, odpalany jest natychmiastowo. Taki stan rzeczy jest niedopuszczalny. Smaczku dodało również to, ruch postaci składał się kilku animacji które muszę być wykonanie sekwencyjnie (synchronicznie). Koniec końców skończyło się na zapoznaniu obiektów promise od deferred wchodzących w skład biblioteki jquery.

Oprócz dopisaniu nowych funkcjonalności skupiłem się również na poprawieniu istniejącego kodu. Nieuchronna będzie separacja kodu klienta i serwera dlatego stopniowo kod jest poprawiany właśnie z tym zamysłem. Pisząc serwera mam na myśli mechanikę walki obsługiwaną po stronie serwera (coś jak kod php) a klient to nadal będzie poczciwy javascript z możliwym użyciem ciekawszych rozwiązań. Komunikacje między tymi dwoma komponentami będzie obsługiwana przez ajax lub websocket.

W kolejnej wersji mam zamiar dodać:

• menu kontekstowe z dostępnymi akcjami po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pole
    • możliwość przejścia + ataku po jednym kliknięciu

Jak zwykle zachęcam do testowania i dyskusji na temat gry. Czekam na wszelkie pomysły, sugestie i bluzgi.

Pozdrawiam

0 Nie wolno! Nie wolno!

8. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    3
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0

Kurczę fajna gierka prosta i zabawna. Mój syn lubi w nią grać Click here to enlarge Dodaj jakieś przeszkody może bonusy za zabicie wroga.

0 Nie wolno! Nie wolno!

9. Nowy
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Bardzo przyjemna gra jak na 2013 :-) Wiem na czym spędzę wieczór. PoE (Path of Exile) o którym wspominałeś zaczyna mi się nudzić, czasami pobawię się jeszcze PoE Orbs, ale czekam tylko na dodatek Path of Exile: the Fall of Oriath ;-) Ja poznałem tę grę grając wcześniej w Diablo 3 i sellując legendaries items na https://Odealo.com - wtedy po statystykach zauważyłem, że Diablo 3 umiera, a PoE kwitnie i przeniosłem się na PoE

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Ostatnio edytowane przez Klakier ; 24-06-2017 o 09:14

10. Nowy
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

tak to jest już z tymi wersjami

0 Nie wolno! Nie wolno!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)