Zbieram ludzi do teamu [tworzenie gry MMORPG]
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Zbieram ludzi do teamu [tworzenie gry MMORPG]

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Zbieram ludzi do teamu [tworzenie gry MMORPG]

Szukam osób które jarają się tematami grami w kosmosie, star wars, sci-fi, itd. Jeśli jesteś taką osobą - potrzebuję Cię! Przejdę od razu do sedna sprawy. Od pewnego czasu przymierzam się do zrobienia gry MMO w kosmosie.
    Trochę informacji:
    - Widok topdown.
    - 2D.
    - Zaawansowana gospodarka. Przykład: górnicy 'kopią' minerały z asteroid - > sprzedają je handlarzom na stacji - > handlarze sprzedają je rzemieślnikom (crafterom) - > oni tworzą z tego na przykład rakiety - > które później są sprzedawane pojedyńczej osobie / gangowi / korporacji / sojuszowi. W przypadku większego konfliktu zwiększa się większa potrzeba rakiet, co wiąże się z podwyżką ich cen (by zwiększyć profit [co zwiększa rywalizację między handlarzami]) oraz większym zapotrzebowaniem na same minerały, od których wszystko się rozpoczyna.
    - System 'własności'. Gracz może tworzyć własne stacje, a każda z nich jest praktycznie unikalna (o tym potem) i można się po niej przemieszczać. Co do tego jak będą wyglądać stacje. Nie mamy jeszcze do końca przemyślanego systemu jak stacje będą wyglądać z zewnątrz (najprawdopodobniej twórca będzie mógł sobie wybrać z kilkunastu wyglądów ten który mu się podoba). Ale wnętrze będzie losowane z kilkunastu klocków, które w losowy sposób będą się ze sobą złączyć (losowy, ale logiczny) i w ten sposób będzie powstawało coś zupełnie innego.
    - Chcemy ograniczyć 'ingerencję' w to co się dzieje w grze. Jeśli ktoś chce 'zaparkować' swój statek w poprzek (w hangarze), to nikt mu tego nie ma prawa zabronić. Jeśli ktoś chce zniszczyć stację innego gracza, to może to zrobić. Może to głupie przykłady, ale wszystko będzie możliwe.
    - Dodatki do statku. Każdy statek będzie można ulepszyć, montując na niego przeróżne uzbrojenie, które będzie zmieniało parametry. (lepsze działo = większe obrażenia, lepszy silnik = szybszy, bardziej zwrotny statek.)

To nie wszystko, to tylko krótki zarys całej gry. Ponieważ sam proces 'produkcji' jeszcze się nie zaczął, to wszystko może się zmienić.
    Poszukuję:
    - programistów (WSKAZANE doświadczenie z grami online)
    - grafika 2D (pixelart [jednym z grafików jestem ja, ale przyda się druga para rąk do pomocy])
    - pisarzy (misje, opisy)
    - community (ludzie którzy po prostu są zainteresowani projektem, ale nie chcą / nie mogą pomoc przy produkcji)

Traktuję to jako projekt 4 fun, ale jeśli jest tu jakiś programista (w ogóle) i ma DUŻE doświadczenie z tworzeniem gier online, oraz chce podjąć się pracy, to możemy przedyskutować sprawę zapłaty za napisanie silnika. Jest to jak najbardziej poważna oferta i zdaję sobie sprawę z ilości pracy którą trzeba włożyć w tworzenie takiej gry jaką jest MMO.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt:
    - PW na forum (tu nie polecam pisać)
    - GG: 49624153 (tu też często)

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 10/0
    Siła reputacji: 32

Odp: Zbieram ludzi do teamu [tworzenie gry MMORPG]

..

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 10/0
    Siła reputacji: 32

Grałeś kiedyś w http://www.pardus.at/
    Ja grałem chyba z miesiąc (albo więcej), na prawdę świetna gierka i zawiera sporo z twoich pomysłów. Do tego wykonanie jest na prawdę dobre (bardzo dobre).

Jak rozumiem jarasz się kosmosem, si-fi i star warsami. Bardzo dobrze, ale które elementy kosmosu/si-fi/star wars chcesz wykorzystać w grze żeby sprawić że gra będzie miała klimat. Bo jest to na prawdę trudne.
    Bazy kosmiczne to tak na prawdę zamki czy miasta, statki kosmiczne itp to po prostu wyposażenie które zakładasz (w jednej grze montujesz lasery w innej zakładasz miecz a mechanicznie niczym się to nie różni). Chodzi mi o to że bazy kosmiczne, statki i lasery tak na prawdę nie tworzą klimatu. Czy masz jakiś dobry pomysł na stworzenie klimatu?

0 Nie wolno! Nie wolno!

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Click here to enlarge Zamieszczone przez hobibit Click here to enlarge
    Bazy kosmiczne to tak na prawdę zamki czy miasta, statki kosmiczne itp to po prostu wyposażenie które zakładasz (w jednej grze montujesz lasery w innej zakładasz miecz a mechanicznie niczym się to nie różni). Chodzi mi o to że bazy kosmiczne, statki i lasery tak na prawdę nie tworzą klimatu. Czy masz jakiś dobry pomysł na stworzenie klimatu?
    Tak to wygląda w grach przeglądarkowych, nie wiem czy wspominałem, ale nie będzie to gra MMORPG via WWW. Robi to dużą różnicę, bo w normalnych grach klimat tworzy muzyka, grafika, otoczenie, społeczność no i w ogóle WSZYSTKO. Na pewno wiesz o co mi chodzi.

0 Nie wolno! Nie wolno!

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 19/0
    Dane: 81/16
    Siła reputacji: 91

Ważny jest silnik. Ogame można bez problemu przerobić na grę średniowieczną, w której są karawany i tak dalej. Deuter to żywność, którą nasze jednostki jedzą podczas podróży. Takie paliwo. Działa to też w odwrotny sposób, z Plemion można zrobić grę scifi.

Tak pomyślałem, że się wtrącę, bo chyba to hobibit chciał powiedzieć. ; d

Klimat to przede wszystkim fabuła. Takie jest moje zdanie. A to też prosta rzecz do zrobienia nie jest, nie będę się na ten temat wypowiadał.

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Nie można żyć samym życiem.

6. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Click here to enlarge Zamieszczone przez Drikam Click here to enlarge
    Ważny jest silnik. Ogame można bez problemu przerobić na grę średniowieczną, w której są karawany i tak dalej. Deuter to żywność, którą nasze jednostki jedzą podczas podróży. Takie paliwo. Działa to też w odwrotny sposób, z Plemion można zrobić grę scifi.
    Co ma ogame i plemiona do tej gry? Przecież jest różnica pomiędzy moją grą która jest W CLIENCIE a grą która jest VIA WWW. Zaczynam wątpić czy znajdę tu kogokolwiek do pomocy.

0 Nie wolno! Nie wolno!

7. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    1
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 19/0
    Dane: 81/16
    Siła reputacji: 91

To była ogólna uwaga.

Nie napisałeś nawet w czym chcesz to pisać przez co tracisz potencjalnych programistów. : )

Co do owego CLIENTA to informacji o tym też nigdzie nie widzę. Pomijam fakt, że układ działów tego forum pozostawia wiele do życzenia, ale ten temat jest w dziale "Web bar".

0 Nie wolno! Nie wolno!
    Nie można żyć samym życiem.

8. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 2/0
    Dane: 46/10

A ten wiek według GG to faktyczny czy jakiś żart ?

0 Nie wolno! Nie wolno!

9. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

@Martin666
    Faktyczny. Jeśli lubisz oceniać po wieku to nic mi do tego, pokazujesz tylko swój niski (brak) poziomu.
    A ta spacja przed znakiem zapytania to jakiś żart?

@Drikam
    Ogólna uwaga która nie ma sensu, to już lepiej takich uwag nie dawać.

#Temat do zamknięcia, nikogo tu nie znajdę. Porządni programiści już dawno by się z takiego forum wynieśli.#

0 Nie wolno! Nie wolno!

10. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Świetne forum na którym nie działa nawet odpowiadanie w temacie.

Nikogo tu nie znajdę, porządni programiści już dawno by się stąd wynieśli.

0 Nie wolno! Nie wolno!

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)