Gra przeglądarkowa - realistyczna czy fantastyczna
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Gra przeglądarkowa - realistyczna czy fantastyczna

1. Nowy
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Gra przeglądarkowa - realistyczna czy fantastyczna

Witam wszystkich, najpierw chciałbym się przywitać ponieważ jestem tu nowy i przeprosić jeżeli wybrałem zły dział. Mam problem a raczej dylemat dotyczący gry. Nie wiem czy mam zrobić grę realistyczną czy z odrobiną fanaberii, chodzi mi tutaj przede wszystkim o zainteresowanie tą grą, czy jeżeli gra będzie całkowicie realistyczna to czy nie będzie za nudna? Mam już wybraną tematykę i chcę zabrać się za projekt ale wciąż męczy mnie myślenie. Pomoże mi ktoś?
    Pozdrawiam Marcel

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    2
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 2/0
    Dane: 3/2

Odp: Gra przeglądarkowa - realistyczna czy fantastyczna

Witaj.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W większości gier, niektóre rzeczy po prostu muszą odbiegać od relistyczności, bo inaczej strasznie utrudniałoby to rozgrywkę. Dużo rzeczy jest kwestią umowną (biorąc pierwszy z brzegu przykład: punkty życia). Z drugiej strony jeśli jednym z głównych wyróżników gry ma być jej realistyczność, to wtedy jak najbardziej trzeba się starać by ją uzyskać. W głównej mierze zależy to od tego czy chcesz ją pchać właśnie w tym kierunku czy nie.

Ciężko mi też ocenić co jest lepsze, jeśli nic nie wiem na temat gry Click here to enlarge Musiałbyś nieco nam o niej odpowiedzieć, żebyśmy w jakiś sposób mogli pomóc Ci w wyborze.

A i jeśli szukasz pomocy przy jej tworzeniu - służę pomocą Click here to enlarge Mam na swoim koncie już jeden większy projekt, a i jestem w trakcie tworzenia kolejnego (że nie wspomnę o tych które zarzuciłem xD), więc służę radą i pomocą.

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Szczerze to wolałbym realistyczną.

0 Nie wolno! Nie wolno!

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 10/0
    Siła reputacji: 31

Problem z realizmem jest taki że bardzo trudno odwzorować realizm. Pisze się jakieś skrypty i masę kodu a i tak nie działa to realistycznie bo bardzo trudno uwzględnić wszystkie zmienne i wszystko przewidzieć. Dlatego bardzo często odchodzi się od realizmu i idzie w stronę fantastyki bo więcej rzeczy można zignorować.

na przykład: jesteś potężnym rycerzem bijącym smoki, więc trzeba napisać mechanikę walki, system ekwipunku i system potworów i jedziemy; a realistycznie to trzeba by dopisać system głodu i pragnienia, psucia się żywności, nieświeżej wody, zatwardzenia, bólu brzucha, otarcia skóry o siodło, zakażeń itp

Może źle zrozumiałem pytanie i chodziło ci czy tworzyć grę w świecie fantasy czy naszym rzeczywistym. Tu pojawia się ten sam problem bo świat rzeczywisty wiemy jak wygląda więc dużo łatwiej o wpadkę, o pominięcie jakiejś ważnej części świata i wszyscy będą to wytykali bo będzie widać że tego brakuje. Świat fantasy nie wiemy jak działa, więc dużo łatwiej wyciąć masę rzeczy i wstawić tylko te niezbędne. Jest to łatwiejsze.

Z tego powodu powstaje więcej gier fantasy niż realistycznych, więc na te realistyczne i dopracowane na pewno jest miejsce na rynku. Ale potrzeba więcej czasu i sił i środków.
    Jeśli to twoja kolejna kreacja to możesz śmiało podejść do realistycznej gry i pobawić się. Jeśli to twoja pierwsza gra to zdecydowanie fantasy bo więcej przebacza.

0 Nie wolno! Nie wolno!

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Kurmadzia ale więcej zmiennych to większe pożeranie zasobów i większe możliwości popełnienia gdzieś błędu, iż jakiś czynnik będzie gryzł się z innym.

0 Nie wolno! Nie wolno!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)