RPG przy użyciu Phasera(canvas) i TIlerditor - Strona 3
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: RPG przy użyciu Phasera(canvas) i TIlerditor

1. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 1/0
    Siła reputacji: 0

RPG przy użyciu Phasera(canvas) i TIlerditor

Witam!

W mojej przygodzie w programowaniem bawiłem się już trochę z php oraz ostatnio liznąłem java scriptu oraz czytałem sporo o canvasie (zakupiłem i przeanalizowałem książkę HTML5. Tworzenie gier).
    W moim projekcie chciałbym zrobić grę o grywalności podobnej do RPG. Tzn gracz miał by swoje podwórko na którym mógłby oddziaływać na tekstury otoczenia, siać trawę co zmieniałoby tekturę, ścinać drzewo, kupować i stawiać przedmioty jak np łózko na którym później mógłby spać co dodawałoby mu przypuścimy energii.

I tak jak o canvasie jest w internecie dośc sporo, o phaserze już mniej, nie mówiąc już że na polskich forach praktycznie nic. Przejrzałem angielskie fora i jest troche materiałów do phasera, ale część nie oparta o TIleeditor lub są to zwykłe gry klikane na smartphony jak np podróbki POU.

Może zacznę od tego co znalazłem i przeanalizowałem, poniżej zamieszczam link to tutorialu prostej gry, która mniej więcej daje początek do moich zmagań :
    http://www.gamedevacademy.org/html5-...es-with-tiled/

a grywalność możecie sprawdzić na mojej stronie bo testowałem tam pliki: www.lifetime.cba.pl.

Tak więc pierwszy element od którego zacząłem to zmiana mapy po wejściu w drzwi. W funkcji wywołanej po wejściu w drzwi próbowałem już różnych sposobów od usunięcia starej mapy poprzez aktualizację jej na różne sposoby oraz tworzenie całkiem nowej i albo robię to źle albo nie tędy droga. Myślałem też by zrobi dla map osobny State, ale również nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

Myślę, że to ciekawy temat dla polskiego forum ponieważ mało jest na nim o bibliotece Phaser która od niedawna wchodzi na rynek programistyczny. Tak więc jeśli jet ktoś kto chce się zainteresować tą technologią, skosztować jej lub po prostu pomóc z dobrego serca mi wdrożyć się tą technologię to proszę o wyrażanie swoich opinii i podpowiedzi Click here to enlarge Nie proszę tu o napisanie za mnie gry, myślę że gdy załapie początki, później pójdzie już łatwiej samemu drążyć temat Click here to enlarge Bardzo przepraszam jeśli zdubluję post, ale dodałem go wczoraj i nie wiem czy coś poszło nie tak czy czeka na akceptację. Pozdrawiam.

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Odp: RPG przy użyciu Phasera(canvas) i TIlerditor

Rzeczywiście, że nie pomyślałem o tym ;p

Jednak niestety teraz jest coś nie tak z funkcją samą w sobie..

Kod html:
    TypeError: this.game.physics.arcade is not a function	

this.game.physics.arcade(this.player, pointer.x, pointer.y);

EDIT:
    wbijając metodę tą z mojego przykładu udało się, jednak musiałem poczytać komentarze tam zawarte i ją zaktualizować:

zamiast
    Kod html:
    var duration = (this.game.physics.distanceToPointer(this.player, pointer) / 300) * 1000;
    ma byc:
    Kod html:
    var duration = (this.game.physics.arcade.distanceToPointer(this.player, pointer) / 300) * 1000;
    tak więc ostatecznie wygląda ona tak:

Kod html:
    moveSprite: function  (pointer) {

if (tween && tween.isRunning)
        {
            tween.stop();
        }

this.player.rotation = this.game.physics.arcade.angleToPointer(this.player, pointer);

//  300 = 300 pixels per second = the speed the sprite will move at, regardless of the distance it has to travel
        var duration = (this.game.physics.arcade.distanceToPointer(this.player, pointer) / 300) * 1000;

tween = this.game.add.tween(this.player).to({ x: pointer.x, y: pointer.y }, duration, Phaser.Easing.Linear.None, true);

},
    I działa, jednakże ma ona trochę przestrzał nie wiem czym spowodowany, można sprawdzić działanie na stronie mojej : http://www.lifetime.cba.pl, może ktoś będzie wiedział czemu Click here to enlarge

Co do obiektów w javascript przed rozpoczęciem książki o html5 czytałem też trochę ogólnie o javascript ale masz rację, może trochę kuleć u mnie. Masz może coś godnego polecenia do poczytania odnośnie tych obiektów? Choć i tak po Twoim wyjaśnieniu i patrząc na moje pliku chyba łapie o co chodzi Click here to enlarge

Bardzo dziękuję CI za dotychczasową pomoc, nie chcę Cię tak męczy, dlatego ja tu będę wypisywał swoje rozterki, a Wy jeśli będziecie mieli chwilę i chęć to zajrzyjcie czasem Click here to enlarge
    W międzyczasie bawię się też z animacjami i może jakoś małymi kroczkami jeden po drugim coś z tego będzie Click here to enlarge Jeszcze raz dziękuję, za dotychczasową pomoc, pozdrawiam Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 15/3
    Dane: 20/10
    Siła reputacji: 23

Click here to enlarge Zamieszczone przez BartozZz Click here to enlarge
    Izi men.

Nie wiem, czy czytałeś ten kod co Wam wysłałem, ale miał on robić dokładnie to samo co ta funkcja. Na początku zapisywałem pozycję kliknięcia a potem co "update" przesuwałem tam postać. To, że nie działał to wina mojej niewiedzy na temat silnika, ale idea sama w sobie była dobra. Więc Twoje twierdzenie, że mieszam, jest inwalidą.
    Ah, Sorki. Nie chciałem cie obrazić Click here to enlarge

--------------------------------------------------------
    Ja bym nie stosował do tego funkcji tween. Lepsza będzie, tak jak mówiłem, funkcja moveToXY.

0 Nie wolno! Nie wolno!

4. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół

Ta była jedyna jaka mi zadziałała, bardzo chętnie pogrzebię z tym dalej Click here to enlarge

No dobrze, ale podpowiedz mi jak możesz bo nie bardzo umiem czyta ten kod źródłowy.Ta funkcja movetoXY to jest ten przykład który mi stworzyłeś czy to jest zupełnie inna metoda?
    Bo właśnie tu jest z nią kłopot, że wyrzuca mi błąd że:
    Kod html:
    TypeError: this.game.physics.arcade is not a function	

this.game.physics.arcade(this.player, pointer.x, pointer.y);
    Dziękuję CI za cierpliwość, wiem że mam braki ale dużo próbuję i testuję, wierzę że to zaowocuje Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

5. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 15/3
    Dane: 20/10
    Siła reputacji: 23

A bo widzisz, po raz kolejny to ja się pomyliłem.
    Miała być użyta tutaj funkcja moveToXY, czyli:

Kod:
    this.game.physics.arcade.moveToXY(this.player, pointer.x, pointer.y);
    Brakowało właśnie tego moveToXY Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)