Pomoc przy rozpoczęciu Tworzenia silnika do gry.
Forum MMO - Tworzenie gier via www i MMO
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pomoc przy rozpoczęciu Tworzenia silnika do gry.

1. Nowy
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 0/0
    Siła reputacji: 0

Pomoc przy rozpoczęciu Tworzenia silnika do gry.

Cześć! Witam. Jestem tu nowy i pewnie nie raz jeszcze tu napisze na forum Click here to enlarge
    Ale do rzeczy, słuchaj cie pomóż cie mi ogarnąć co i jak trzeba itp.. Click here to enlarge

Czyli ja chce zacząć tworzyć grę typu Margonem ale naprawdę jestem na to nastawiony już od 3/4 lat lecz boje się że i tak mi się nie uda, ale przez te lata ta ciekawość do tworzenia gry typu Margonem, poznanie czegoś nowego tak we mnie buzuje że w końcu napisałem tutaj żebyś cie mi pomogli. Proszę o odpowiedzenie na moje pytanie oraz pozwolenie sobie na dodanie czegoś od siebie Click here to enlarge

1. Jakie języki powinienem znać do skryptowania (To że Angielski wiem, bardziej chodzi mi o języki informatyczne.)
    2. Czy wiele gra w której chodzimy tak jak w Margonem różni się od takiej gry typu Plemiona ? chodzi mi o rodzaj skrypu.
    3. Czy są w internecie jakieś dostępne darmowe materiały najlepiej filmy do nauki skryptowania takich gier?
    4. Czy warto coś takiego pisać.
    5. Gdzie mogę znaleźć odpowiednią bazę z poradnikami, przykładami skryptów i ich funkcjami.
    6. Napisz coś od siebie, daj mi jakieś dobre rady, pouczenia, coś co mnie zmotywuje jeszcze bardziej żeby działać w tym kierunku.

0 Nie wolno! Nie wolno!

2. Zarejestrowany
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 2/0
    Dane: 2/0

Odp: Pomoc przy rozpoczęciu Tworzenia silnika do gry.

1. Sądzę że javascript dynamika itp np poprzez socket.io (szybkość i płynność dla wielu graczy) bądź podobne.
    2. Plemiona można ogarnąć w PHP i JS
    3. Są np FireHead996, zobacz na YT
    4. To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie Click here to enlarge
    5. Książki o programowaniu np od zera do gier kodera Click here to enlarge
    6. Najpierw podstawy, a później reszta no chyba że pobierzesz jakiegoś klona i zaczniesz go przerabiać Click here to enlarge

0 Nie wolno! Nie wolno!

3. Nowy
    Pobieralnia
    0
    Dodane pliki
    0
    Thumbs Up/W dół
    Otrzymane: 0/0
    Dane: 0/0

Odp: Pomoc przy rozpoczęciu Tworzenia silnika do gry.

fajną opcją jest stack PHP + js. Po stronie serwera używasz biblioteki RatchetPHP, dzięki czemu możesz skorzystać z dobrodziejstwa, jakimi są websockety.

Aktualnie właśnie piszę w tym małą gierkę, demko możesz sobie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=fIiyvGsRVis

Ten ratchet to naprawdę fajna sprawa.

0 Nie wolno! Nie wolno!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)